Księgowość Lublin - nowoczesna strona księgowości!
Księgowość Lublin
Księgowość Lublin/ foto: canva.com

Księgowość Lublin to jedna z 7 filii należących do Biura Rachunkowego Petra – jednego z lidera wdrażania nowoczesnych rozwiązań księgowych dla firm. Księgowość Lublin obejmuje swoim zasięgiem również takie miejscowości, jak: Zamość, Biała Podlaska, Puławy, Chełm, Biłgoraj i oferuje im swoje usługi. Dowiedz się o nas więcej!

Księgowość Lublin – ryczałt ewidencjonowany

Księgowość Lublin oferuje swoim klientom wsparcie w wyborze opodatkowania, jak m.in. ryczałt ewidencjonowany. Jest on uproszczoną formą opodatkowania działalności gospodarczej, która polega na płaceniu podatku od przychodów. Jednak oznacza to jednocześnie, że nie posiadasz możliwości pomniejszego podatku o koszty jego uzyskania. Z ryczałtu ewidencjonowanego mogą skorzystać takie podmioty, jak:

  • osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą,
  • spółki jawne, których wspólnikami są jedynie osoby fizyczne,
  • spółki cywilne – w których wspólnikami są tylko osoby fizyczne,
  • spółki cywilne – które są prowadzone przez osoby cywilne oraz przedsiębiorstwa w spadku,
  • przedsiębiorstwa w spadku.

Wybierając formę rozliczenia ryczałtem ewidencjonowanym przedsiębiorca musi spełnić konkretne wymogi i napisać wniosek. Inne warunki dotyczą przedsiębiorstwa, które od samego początku istnienia firmy chcą skorzystać z tej formy opodatkowania, a jeszcze inne dla tych, które w trakcie swojej działalności zamierzają przejść na ryczałt ewidencjonowany. Księgowość Lublin oferuje wsparcie w doborze opodatkowania oraz pomoc w dokonaniu formalnej rejestracji.

Księgowość w Lublinie – poznaj, jakie mamy zalety

Księgowość w Lublinie to profesjonalne biuro rachunkowe, które świadczy kompleksowe usługi z zakresu księgowości, podatków, rachunkowości, kadr i płac oraz IT dla wszystkich typów działalności gospodarczej. Wspieramy zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże firmy. Te, które prowadzi jedna osoba oraz te, które zatrudniają kilku – kilkunastu – kilkudziesięciu i więcej, pracowników. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i tak też dostosowujemy naszą ofertę. Działamy zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz prawem, na bieżąco śledzimy zmiany dotyczące podatków, działalności gospodarczych i zatrudnienia w każdym możliwym aspekcie. Z nami Twoje przedsiębiorstwo zawsze działa z obowiązującymi wymogami. Bierzemy odpowiedzialność za ewentualne błędy, które wynikają z naszych obliczeń, ponadto reprezentujemy klienta przed takimi instytucjami, jak ZUS, US, PFRON. Zapewniamy ciągłość naszych usług, dzięki licznej kadrze profesjonalistów – z nami Twoja firma zawsze rozliczana jest na czas. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu podejmujemy się nawet najmniej oczywistych i skomplikowanych zadań księgowych – szukamy dla Ciebie rozwiązania, które będzie korzystne dla Twojego przedsiębiorstwa.

Księgowość Lublin – przenieś do nas swoją firmę

Jeśli korzystasz już z usług innej księgowej lub biura rachunkowego, ale nie jesteś zadowolony z usług, możesz bez problemu przenieść firmę do Księgowości w Lublinie. Kiedy warto zmienić biuro rachunkowe?

  • Kontakt z księgową jest utrudniony – brak lub zdawkowe odpowiedzi na Twoje pytania, trudność w uzyskaniu fachowej odpowiedzi na interesujące Ciebie kwestie związane z księgowością Twojej firmy.
  • Opóźnienia w realizacji usług – firma musi działać zgodnie z obowiązującym prawem, przepisami oraz terminami, które dotyczą opłat oraz raportów z działalności przedsiębiorstwa. Jeśli Twoja księgowa zwleka z jakimkolwiek z wymaganych działań, stanowi to zagrożenie dla funkcjonowania Twojej firmy i może wiązać się z karami grzywny.
  • Brak odpowiedzialności za błędy księgowe – powierzając biuru rachunkowemu księgowość swojej firmy, ufasz że wszystkie działania będą podejmowane sprawnie i rzetelnie. W przypadku obliczeń zdarzają się błędy, na które Ty nie masz wpływu – jednak biuro rachunkowe powinno brać odpowiedzialność za swoje błędy. Jeśli w umowie nie ma takiego zapisu, oznacza to, że za ewentualne pomyłki będzie odpowiadał przedsiębiorca.

Zmiana biura rachunkowego jest możliwa i wskazana, gdy obecna księgowa nie realizuje swoich zadań. Jeśli chcesz przenieść księgowość do naszego biura rachunkowego – skontaktuj się z nami!